Sectionals
-
Bales A3000662A7 8 pc Modular Seating
(Sectionals - Stationary)Simply stylish and highly versatile, this accent chair set adapts to your life and your space. The modular design allows you to stage and rearrange as you please. The pieces are perfect to pull up to coffee tables during game nights or for low-key solo lounging, with low profiles that emphasize an easygoing character. Staged together, the chairs create a cozy-chic seating area or sofa.
$2,809.95
$4,829.95
Save $2,020.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Bales |
| Motion Type | Stationary |
| Style | Casual |
| Color Group | Blue |
| Manufacturer Color | Navy |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | Fabric |
| Assembly Required | No |
| DIMENSIONS | |
| Width | 156 inch(es) / 396.24 cm |
| Height | 28 inch(es) / 71.12 cm |
| Depth | 117 inch(es) / 297.18 cm |
| Weight | 432 lb(s) / 195.95 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Weight | 504 lb(s) / 228.61 kg |
| Volume | 97.92 cu. ft. / 2.77 cu. m. |
-
Need a simple style refresh? Liven up your living room essentials with this sofa sleeper. A chunky silhouette + More
-
Feed your mid-century modern nostalgia—with a contemporary twist. A vibrant trend-right hue and comfy feel + More
-
$1,919.95
Save $800.00
$1,119.95
Leesworth U4380974 Reclining Power Loveseat
(Loveseats - Power Recline)Focus on function. This practical power reclining loveseat balances contemporary character and irresistible + More
-
Need a simple style refresh? Liven up your living room essentials with this seating package. Chunky + More
-
Enjoy the endless adaptability of this power recliner. Whether you're indulging in slow mornings or settling + More
-
Need a simple style refresh? Liven up your living room essentials with this ottoman. A chunky silhouette + More
-
Enjoy comfort to the max in this power lift recliner. It fully reclines for relaxing or snoozing, and then + More
